Інтерактивна гра “Криголами” розроблена та реалізується в межах програми UNFPA з протидії та запобігання домашньому та гендерно зумовленому насильству.
Участь у заході, який проводився 09 жовтня 2024 року в просторі «Вільна», брали завідувачка кафедри правоохоронної діяльності та загальноправових дисциплін кафедри Олена Козинець та доцентка кафедри правоохоронної діяльності та загальноправових дисциплін Алла Нітченко.
Питання запобіганню домашньому та гендерно зумовленому насильству наразі є актуальним як на загальнодержавному рівні, так і на рівні нашої області, зокрема. Дані статистики подекуди жахають масштабами цього негативного явища.
Соціальні норми відіграють важливу роль у формуванні суспільного ставлення до домашнього та гендерно зумовленого насильства. Вони можуть як підтримувати насильство, так і допомагати боротися з ним, залежно від того, які саме норми домінують у певній культурі або спільноті.
У суспільстві поряд із правовими існують і соціальні норми, які регулюють поведінку людей у суспільстві. Вони визначають, що вважається прийнятним чи неприйнятним у певному соціальному контексті.
Метою гри «Криголами» є сприяння розумінню як працюють соціальні норми в суспільстві, як сприяти запобіганню домашньому та гендерно зумовленому насильству та формуванню нульової толерантності до насильства в українському суспільстві.
Отже, для боротьби з домашнім насильством важливо змінювати соціальні норми, просуваючи гендерну рівність, освітні програми та підтримувати постраждалих через належну правову систему. Соціальні кампанії, що підвищують обізнаність про проблему, і зміни в законодавстві також є важливими кроками до зниження рівня насильства в сім’ях.