Юрисдикційні колізії між нормами цивільного процесуального й господарського процесуального права при їхньому застосуванні зведені зараз до мінімуму. Актуальною залишається проблема розмежування повноважень загальних і господарських судів з розгляду спорів про поновлення на роботі та притягнення до відповідальності посадових осіб підприємств.
Доцент кафедри публічного та приватного права НУ “Чернігівська політехніка”, д.ю.н. Катерина Апанасенко мала змогу в лютому 2024 року долучитися до двох заходів, присвячених цим питанням. Це круглий стіл на тему «Обговорення спірних питань у правовідносинах між посадовими особами (керівниками) та власниками підприємств», організований Національною асоціацією адвокатів України 16 лютого 2024 р., а також вебінар «Звільнення та відповідальність посадових осіб: на межі корпоративного та трудового законодавства», проведений Асоціацією правників України 21 лютого 2024 р.
Окрім питань правової природи припинення повноважень посадових осіб за п. 5 ч. 1 ст. 41 КЗпП та юрисдикційних колізій, учасники заходів – адвокати – обговорили окремі аспекти спорів про недійсність договорів з підстав перевищення повноважень (значні угоди без згоди загальних зборів) та про відповідальність керівників за збитки товариств. На прикладах конкретних судових справ доповідачі розкрили тенденцію практики Верховного Суду віддавати перевагу нормам корпоративного законодавства, а не положенням трудового закону при притягненні до матеріальної відповідальності керівників підприємств.